Chci jít kódit! (Login)

BLOG

Levio: Co, proč a jak to celé funguje?

Co si představit, když se řekne Levio?

7 minut čtení
Levio je platforma, která sdružuje proaktivní programátory juniory.

Student či samouk, na tom nezáleží. Důležité je, že tě baví programovat a chceš na sobě dál pracovat. A pracovat v IT, samozřejmě. Protože Levio ti může pomoct sehnat práci v té pravé společnosti.
Levio se snaží objektivně ohodnotit, jak vysoké má člověk předpoklady k tomu stát se dobrým vývojářem.

Proč jsme Levio vytvořili?

Cítili jsme, že nám takový produkt chybí. Chceme juniorním programátorům vytvořit prostředí, kde se budou navzájem motivovat k neustálému zlepšování a také jim zajistit hladší vstup na trh práce.

My sami jsme vývojáři a mnoho z našich kamarádů a kolegů se ocitlo při první práci v nemilé situaci. Chtěli programovat a získat skutečnou, drahocennou praxi.

Místo toho se ale zasekli na pozici testera, nebo dostali na práci udržování starého kódu. Samozřejmě, není nic zlého na tom, být testerem – jestli je tvým cílem stát se testerem. Ale jestli se chceš v budoucnu věnovat práci vývojáře, tak ztvrdnout rok na jiné pozici tě stojí drahocenný čas, během kterého už jsi se mohl posunout na úplně jiný level programování.
Levio se snaží objektivně ohodnotit, jak vysoké má člověk předpoklady k tomu stát se dobrým vývojářem. Neposuzuje na základě dosavadní praxe a stávajících znalostí, ale snaží se odhalit, jak velký má člověk potenciál rychle růst. Úspěšné společnosti totiž už dnes vědí, že člověk se zápalem a ochotou se rozvíjet je potenciálem, do kterého se vyplatí investovat. Tyto společnosti čekají na lidi, kteří projeví snahu na sobě pracovat. Pro takové lidi jsme vytvořili Levio.  

Jak to funguje?

Registrace? Je to zdarma!

Registrace je rychlá a jednoduchá. Je to první krok k tomu, abys dostal práci svých snů. Na svém profilu budeš moct najít všechny testy a úkoly, které už máš vyplněné a taky své skóre. Všechny své informace vidíš jenom ty a to až do chvíle než se je rozhodneš zveřejnit. Jako další kroky tě čekají jeden test a dva dotazníky.

Našemu testu říkáme Rozřazovák. Je to hodinový test na určení tvé stávající úrovně. Test obsahuje otevřené i multiple-choice otázky z oblastí logického myšlení a programování. Po jeho vypracování dostaneš do 7 pracovních dní hodnocení od jednoho z našich zkušených vývojářů.

Test je navržený tak, aby prozkoušel nejen tvé znalosti ze základů programování, ale hlavně analytické myšlení, které je základním předpokladem k tomu, aby se z tebe jednoho dne stal vážně skvělý vývojář, nebo vývojářka. Jestli s výsledkem nebudeš spokojený/á, můžeš se jej rozhodnout nezveřejňovat a test si nejdříve za 3 měsíce zopakovat.

Není to jenom o kódu. Jde i o to, aby se ti líbilo v kolektivu, kde budeš pracovat.

Je pro nás důležité tě propojit s takovou firmou, kde ti bude dobře. Tak jsme si pro tebe připravili dotazník preferencí.
Vytvořili jsme prostor, kde můžeš ukázat, co v tobě je! A dál se rozvíjet
Jestli jsi tady kvůli možnosti dostat nabídku od té správné firmy, je důležité, abychom věděli, jak taková firma vypadá ve tvé hlavě. Je pro tebe důležitá možnost parkování, velikost firmy, a nebo pet-friendly kancelář? Tenhle typ dotazů můžeš najít v preferenčním dotazníku, který by měl pomoci firmám pochopit, co je pro tebe v práci důležité.

Dog-friendly office

Často to bývá právě velikost firmy, která je rozhodujícím faktorem – někdo má rád proměnlivost a výbušnost startupů, někdo zas stabilitu a materiální benefity korporátů. Oboje je v pořádku, cílem je vyložit karty na stůl hned od začátku a ušetřit si tak čas, který by mohl padnout na zbytečnou komunikaci s firmami na opačném spektru tvých preferencí.

Pomůžeme ti i mimo testy

Po splnění všech těchto kroků se můžeš vybrat dvěma cestami. Jestli budeš mít pocit, že se chceš ještě něco doučit, doporučíme ti ověřené zdroje na kurzy, tutoriály a články, od kterých se dá dobře odrazit dál. Jestli raději procvičuješ prakticky, můžeš si počkat, až rozběhneme rubriku challenges.

Challange

Co je to challenge? Je to výzva, úkol, který zadala konkrétní firma. Je to podobné zadání, jaké firma skutečně řeší během vývoje. Vyzkoušíš si tak pracovat na reálném úkolu, žádné abstraktní zbytečnosti. Práce na reálných úkolech ti pomůže rychleji se posouvat kupředu.

Řešením výzev můžeš také získat další body, které (pokud se své výsledky rozhodneš zveřejnit) tě posouvají v žebříčku vývojářů. Ten uvidíš v záložce žebříček. Nejenže tě body navíc posunou na vyšší místo v žebříčku a přinesou ti věčnou slávu a respekt ostatních, ale staneš se tak zajímavějším kandidátem pro firmy a zvýšíš šanci, že tě některá osloví.
Jestli ukážeš potenciál a budeš na sobě pracovat, klidně tě může oslovit některá ze spřízněných firem s nabídkou práce. My jsme ti vytvořili prostor, dál to už máš ve svých rukou.

Není na co čekat. Ty to dáš!

Nemáš ještě profil na Levio?! Tak si pospěš, ostatní už sbírají body a posouvají se blíž k vysněné práci. Nenech se předběhnout! Zaregistruj se zdarma tady!
Chci ukázat, co ve mně je
Napište nám
Legální záležitosti
All rights reserved